امین حیایی: حاضرم با دستمزد کم کارهای با ارزش هنری را بازی کنم

یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۱


امین حیایی گفت: تمام تلاشم این است که در هر ژانری بازی کنم. حتی با دست مزد کمتر قبول کردم یک سری کارها را بازی کنم چون احساس کردم ارزش هنری اش خیلی بالاست و این برای من ارزشمند است.

به‌گزارش تیترهنر به نقل از روابط‌عمومی شبکه آی‌فیلم، امین حیایی در گفت‌وگو با آی فیلم به بهانه بازپخش  سریال طنز «خوب، بد، زشت» از شبکه آی فیلم در  نوروز امسال، درباره کاراکتر «بهادر» در این سریال توضیح داد:  شخصیت بهادر یک شخصیت پایین شهری است و وقتی نقش یک پسر پایین‌شهری به من پیشنهاد داده می‌شود، تقریباً شبیه به هم ‌اند؛ اما بهادر یک ویژگی داشت و آن هم عشق و مهربانی‌ و محبتش به خانواده‌ بود. به‌همین‌خاطر نقش بهادر برایم جذاب بود و اینکه در ایام نوروز پخش شد هم یکی از دلایلی بود که این نقش را پذیرفتم.

این بازیگر توانمند سینما و تلویزیون کشورمان درباره ایفای چند نقش‌ تکراری با تفاوت‌های خیلی کم گفت:  واقعیتش این است که در سینمای ما وقتی یک نفر در یک نقش به‌اصطلاح جا می‌افتد، همه توقع دارند باقی نقش‌هایش هم مثل همان باشد. من همیشه از این موضوع فرار کردم و به سمت فیلم‌ها و سریال‌های مختلف از جمله اکشن و کمدی و درام و … رفتم که تماشاگر فقط من را به‌خاطر یک نقش نخواهد، بلکه من را در ژانرهای مختلف ببیند. به‌خصوص امسال نقش‌های مختلفی بازی کردم.

وی در ادامه اظهار کرد: این را هم بگویم که من به‌شدت به مردم عزیز احترام می‌گذارم و این را مطمئن باشند که فیلم کمدی هم حتماً بازی خواهم کرد. همیشه دوست دارم که مردم من را انتخاب کنند و دوستم داشته باشند.

حیایی درباره نقش‌های متفاوت جدیدی که ایفا کرده، گفت: این دو تا داستان به خصوص فیلم سینمایی «درخونگاه» که به جشنواره نرسید، به سلیقه کاری خودم خیلی نزدیک تر است و دوست داشتم که این سه فیلم سینمایی اخیری که بازی کردم یعنی «درخونگاه»، «دارکوب» و «شعله‌ور» متفاوت باشد و کاری باشد که خودم هم دوست داشته باشم.

بازیگر فیلم‌ سینمایی «دارکوب» درباره پیوستن به این فیلم سینمایی گفت: بهروز شعیبی فیلمنامه «دارکوب » را فرستادند و بیشتر موقعیت‌های داستان و فیلم و شناختی که به کارگردان داشتم، من را جذب کرد. نقش من شاید نقشی باشد که بازی کرده باشند؛ ولی خودم تا به حال نقش یک مدیر را بازی نکرده بودم و احساس می‌کردم نقش متفاوتی باشد و آن را بازی کردم.

وی با بیان اینکه کارگردانان ایران  سلیقه‌های متفاوتی دارند و  در سال ۹۶ دو تجربه متفاوت با نقش‌های متفاوت داشتم، اظهارکرد:  این تفاوت بیشتر در «شعله‌ور» دیده می‌شود. فکر می‌کنم کاراکترم در «شعله‌ور» جزو اولین‌ها بود و کسی تا‌به‌حال آن کاراکتر را بازی نکرده است و همه‌چیز آن اورجینال و ناب بود. در این کار کل گروه ۴ ماه در زابل و زاهدان سختی کشیده بودیم. «شعله ور» کار خوبی است که دغدغه آن از نگاه حمید نعمت الله نشان داده می‌شود.

حیایی افزود: باید بگویم اول از همه خواستم کارنامه خودم را  با دو کار متفاوت زرین کنم و با کارگردان‌های بنام و دوست‌داشتنی و حرفه‌ای کار کنم و بعد هم نظر منتقدین را به خودم جلب کنم و خوشبختانه این اتفاق افتاد.

 بازیگر نقش «بهادر» در سریال تلویزیونی «خوب، بد، زشت» ابراز کرد: هر بازیگری دوست دارد کارنامه‌ کاری‌اش ارزش هنری داشته باشد؛ ولی مردم همه‌چیز را مشخص می‌کنند. مردم با نگاه‌کردن به فیلم‌ها و توجه به یک سری از آنها، مسیر سینما را مشخص می‌کنند؛ مثلاً یک زمانی ژانر عاشقانه را می‌پسندند، یک زمانی ژانر کمدی و زمانی دیگر ژانر اکشن و جنگی و در هر مرحله‌ای از سینما یک سری از بازیگران استار شدند.

وی اضافه کرد: تمام تلاشم این است که در هر ژانری بازی کنم. حتی با دست‌مزد کمتر قبول کردم یک‌سری از کارها را بازی کنم؛ چون احساس کردم ارزش هنری‌اش خیلی بالاست و این برای من ارزشمند است.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار