اعلام آمادگی نرگس آبیار و ابراهیم حاتمی‌کیا برای ساخت فیلمی درباره زندگی شهیدنورخدا موسوی

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۴:۰۳


سید نورخدا موسوی تنها جانباز ۱۰۰ درصد کشورمان بود که پائیز گذشته به شهادت رسید.

به گزارش تیترهنر، نوع مجروحیت و جانبازی شهید نورخدا موسوی در تمام جهان بدون مانند و یگانه است. او در ۱۷ اسفندماه سال ۸۷ در منطقه لار با گروهک تروریستی ریگی درگیر شد و مورد اصابت مستقیم تک‌تیرانداز دشمن قرار گرفت و یک گلوله دو زمانه به سرش اصابت کرد.

پس از آن این سید لرستانی به‌طور صد درصد جانباز شد و حدود ۱۰ سال در کما بود تا اینکه پائیز سال گذشته به فیض شهادت نائل آمد.

کبری حافظی،‌ همسر شهید نورخدا موسوی با اعلام خبر نگارش کتاب زندگی‌شان بیان کرد: آقای دکتر عزیزی در حال نگارش این کتاب بود که سال گذشته من بیمار شدم و کار نیمه تمام ماند وگرنه کتاب قبل از شهادت در دوران جانبازی‌ سید رونمایی می‌شد. در کتاب بحثی از شهادت اقاسید نبود. در مرحله‌ای به خاطر بیماری همکاری من با نویسنده کم شد. اواخر کار کتاب بود که اقاسید از پیش‌مان رفت. به نظرم کتاب زندگی من باید چند جلد باشد چون زندگی ما فقط محدود به مرحله جانبازی و شهادت اقاسید نیست.

همسر شهید موسوی همچنین با بیان آمادگی دو کارگردان جهت ساخت زندگی‌شان گفت:‌ دو سال پیش نرگس ابیار و آقای ابراهیم حاتمی‌کیا برای ساختن فیلمی درباره زندگی‌مان اعلام آمادگی کرده بودند که امیدوارم یک روزی این فیلم را بسازند. در زندگی شخصیت‌هایی مثل شهید نورخدا بحث فرهنگسازی برای جوانان و جامعه اهمیت دارد که نیاز جامعه است.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار