استقبال خوب مردم از طرح پاییزه کتاب 98/ بیش از 50000 کتاب در 48 ساعت فروخته شد

شنبه 25 آبان 1398 در 13:52


طرح پاییزه کتاب طی دو روز نخست از هفته کتاب به فروش ۵۲هزار نسخه کتاب معادل به مبلغ ۱۶,۶۰۶,۹۸۲,۸۹۸ ریال رسیده‌ است.
به گزارش تیتر هنر، طرح پاییزه کتاب از طرح‌های فصلی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ مجری‌گری موسسه خانه کتاب برای حمایت از کتاب‌فروشان و ناشران به مناسبت هفته کتاب از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه به مدت ۸ روز در تهران آغاز شد.

در این طرح که با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران آغاز شده برای تمامی کتاب‌فروشی‌های عضو طرح، ۲۰ درصد تخفیف فروش تا سقف ۱۲۰هزار تومان درنظر گرفته‌شده‌است.

بر اساس آمار به‌دست‌آمده تا به‌حال (روز شنبه ۲۵ آبان ماه) ۶۰۰ کتاب‌فروشی عضو طرح شده‌‌اند که ۱۳۱ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها و ۴۶۹ کتاب‌فروشی در مراکز استان مشغول فعالیت هستند و تاکنون تعداد ۵۲هزار و ۸۰۰ نسخه کتاب به ارزش ریالی ۱۶,۶۰۶,۹۸۲,۸۹۸ در کتاب‌فروشی‌های عضو و در قالب طرح پاییزه به‌فروش رفته‌‌است.

تا این لحظه، پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌ها بر اساس تعداد کتاب، پردیس کتاب مشهد، کتاب رشد اهواز و شهرکتاب مشهد بوده‌‌اند و پرفروش‌ترین استان‌ها نیز بر اساس تعداد کتاب، خراسان رضوی با فروش ۸۱۹۷، تهران ۸۰۹۷ و خوزستان ۶۱۱۲ نسخه فروش، بوده‌‌اند و پس از آن‌ها، استان‌های اصفهان، گیلان، قم، فارس، مازندران، آذربایجان شرقی و کرمانشاه در رتبه‌های دیگر قرار می‌گیرند.

پرفروش‌ترین استان‌ها نیز بر اساس مبلغ فروش، سه استان تهران، خراسان رضوی و اصفهان در جایگاه اول تا سوم قرار گرفته‌اند.

هرچند که هماهنگی و ثبت‌نام برای طرح پاییزه کتاب ۹۸ با تاخیراتی همراه بود، اما آمارها حاکی از آن است که کتاب‌فروشان توانسته‌اند فعالیت خود را از روز اول طرح، به‌شکل قابل قبولی پیش ببرند و از سهمیه یارانه فروش خود به‌نحو احسن استفاده کنند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار