ارتقاء ضریب امنیتی تنها اثر جهانی تهران

دوشنبه 21 تیر 1395 در 14:51


«با هدف ارتقاء ضریب امنیتی و حفاظت، عملیات نصب و راه‌اندازی سیستم‌های دوربین‌های مدار بسته و کنترل الکتریکی در مجموعه‌ جهانی کاخ گلستان آغاز شد.»

به گزارش هفت هنر،  مسعود نصرتی، مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان با اعلام این خبر  گفت: نصب دوربین‌های مدار بسته در قالب دوربین‌های ثابت و چرخشی با مطالعات کارشناسی، بررسی، آسیب‌شناسی و تهیه نقشه تاسیسات الکتریکی و حفاظتی، صورت گرفته است.

او با تاکید بر حفاظت الکترونیکی در کنار ایجاد امنیت فیزیکی و با اشاره به ثبت جهانی کاخ گلستان از تلاش کارشناسان و مسئولان مجموعه در ارتقاء کمّی و کیفی این کاخ خبر داد و افزود: با پایان فاز نخست این عملیات محوطه مجموعه از سوی اتاق کنترل قابل حفاظت خواهد بود.

وی عملیات بهسازی و ایمن‌سازی تاسیسات برقی این مجموعه در ۱۱ مرحله عملیاتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مجموعه عنوان کرد و گفت: این اقدامات شامل تعمیر اساسی و راه‌اندازی ژنراتور قدیمی مجموعه، ساخت سلول برق اتوماتیک، خرید و نصب تانکر ۱۰۰۰ لیتری به عنوان منبع ذخیره سوخت، سرویس اساسی کلیدهای هوایی اصلی مجموعه، ساخت تابلوی برق موزه اصلی، ساخت سینی داخلی تابلوی برق روشنایی شب، بهینه‌سازی و ایمن‌سازی تونل‌های تاسیساتی در قالب هدایت اصولی و ایمن کابل‌های برق بوده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، کاخ گلستان در تیرماه سال ۱۳۹۲ به عنوان نخستین اثر پایتخت و اثری منحصر به فرد از دوران قاجار و به عنوان نمونهای موفق از تلفیق هنرهای کهن و معماری ایرانی همراه با تاثیرپذیری از معماری غرب، در سی‌وهفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی در کامبوج در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

تاریخ ساخت این کاخ مربوط به دوره صفویه است که در این دوره  بخش‌های اصلی آن در درون حصار قدیمی تهران احداث شد. این کاخ در دوره قاجار توسعه یافت و به عنوان محل زندگی پادشاهاناین دوره  مورد استفاده قرار گرفت. کاخ گلستان  با هشت ساختمان اصلی و باغی زیبا در مساحتی بالغ بر ۴ هکتار به سبک تلفیقی باغ‌های ایرانی و اروپایی ساخته شده است.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار