اجرای آخرین شب کنسرت «با من بخوان» علیرضا قربانی با یاد و خاطره بهنام صفوی

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۲:۵۹


آخرین شب کنسرت «با من بخوان»‌ علیرضا قربانی شب گذشته با یاد و خاطره خواننده پاپ جوان کشور، مرحوم بهنام صفوی برگزار شد.

به گزارش تیتر هنر، دیشب تالار وحدت شب شلوغی را سپری کرد. جمعیت زیادی مشتاقانه به تالار وحدت آمده بودند تا شاهد آخرین اجرای خواننده محبوب‌شان در این سالن باشند.

سالن به زیبایی و هنرمندی طراحی شده بود و جلوه خاصی به فضای کنسرت بخشیده بود.

کنسرت با مقدمه‌ای از اشعار سهراب سپهری شروع شد و پس از آن با اجرای اشعاری از مولانا و واقف لاهوری ادامه پیدا کرد. «نیست شو» و «بوی گیسو» نام دو ترانه‌ای بودند از که این دو شاعر نامی و بزرگ اجرا شد.

سپس روی پرده توضیحی درباره موسیقی خراسانی «الله مزار»‌ داده شد و بعد قربانی این موسیقی فولکلور را اجرا کرد.

پس اجرای این قطعات قربانی با گرامی داشتن یاد و خاطره بهنام صفوی از خوانندگان جوان پاپ کشور برای فرزند کوجک این هنرمند آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.

این خواننده درباره قطعه «روزگار غریب» احمد شاملو که به تازگی منتشر شده،‌ توضیحاتی ارائه داد و گفت این شعر از شعرهای مورد علاقه‌اش بوده و در طول این چند سال به دنبال فرصتی برای اجرایش بوده است.

اوج هیجان در کنسرت دیشب به اجرای همین قطعه رسید.

قربانی از حضار خواست تا چند بیت این قطعه را همنوایی کنند و حاضران با خواندن ابیات «نمانده در دلم دگر توان دوری/ چه سود از این سکوت و آه از این صبوری/ تو ای طلوع آرزوی خفته در باد/ بخوان مرا تو ای امید رفته از یاد» حال و هوای خاصی به سالن دادند.

پس از استراحتی کوتاه قربانی اشعاری از هوشنگ ابتهاج و حسین منزوی را اجرا کرد. هر دو این قطعات با نام‌های «ازغوان» و «تنهایی لیلا» از معروف‌ترین آثار قربانی هستند. «عشق آسان ندارد» و «چهار راه استانبول» دیگر قطعاتی بودند که قربانی اجرا کرد.

قربانی در انتها تمام اعضای گروهش را معرفی کرد و گفت سری جدید کنسرت‌های «با من بخوان»‌ به زودی اجرا خواهد شد.

او با خداحافظی از حضار، سن را ترک کرد که با تشویق مداوم مردم همراه شد. قربانی در جواب تشویق و درخواست حاضرین دوباره روی سن حاضر شد و بخشی از قطعه «روزگار غریب» را با مردم خواند.

قربانی یک بار دیگر با جمعیت خداحافظی کرد که این بار حاضران با شدت بیشتری خواستار بازگشت این خواننده به روی سن بودند.

علیرضا قربانی برای آخرین بار روی سن حاضر شد و قطعه خاطره انگیز «ای ایران، ای مرز پرگوهر» را خواند و شور و حال به تالار وحدت بخشید.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار