ابراهیم اثباتی، سرپرست گروه موسیقی «وصل یار»: امسال دیگر «نوبت عاشقی» است

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۴:۵۲


ابراهیم اثباتی، سرپرست و آهنگساز گروه وصل یار طی گفتگویی به شرح قطعات کنسرت آینده خود «نوبت عاشقی»  پرداخت.

به گزارش تیترهنر، اثباتی با اشاره به نام کنسرت(نوبت عاشقی) گفت: همین‌طور که از نام کنسرت ما پیداست ما می‌خواستیم نوید این را داشته باشیم که امسال دیگر نوبت عاشقی است و همه باید دست به دست و دل به دل هم بدهیم تا یک صدا و با آرامش و عشق ورزیدن، پیرامون خودمان را سراسر از عشق و مردانگی کنیم تا این سرزمین همواره پا برجا بماند.

او در ادامه به قطعات در نظر گرفته شده برای کنسرت امثال اشاره کرد و گفت: در این کنسرت ۹ قطعه وجود دارد که همگی در راستای همین عنوان کنسرت است.

وی به اولین قطعه کنسرت با نام «هاله لویا» اشاره کرد و گفت: هاله لویا ترجمه همان «سبحان الله» یا «پاک و منزه است خداوند» است و کنسرت ما با این نیایش است که آغاز می‌شود.

اثباتی ادامه داد: این قطعه با شعر حضرت نسیمی ادامه پیدا می‌کند که در وصف حضرت عیسی است. می‌دانیم که نسیمی همواره در وصف حضرت عیسی شعر می‌سروده و ارادت خاصی به او داشته که پیامبر عشق و عاشقی و محبت و مردانگی است که رسالت همه پیامبران است.

این نوازنده تنبور نام قطعه دوم کنسرت را «دلبری» عنوان کرد و گفت: دلبری تلنگری است برای یادآوری دلبر،دلبری کردن و دلبر را دوست داشتن تا جدا بشویم از هر چیزی موجب تأخیر در رسیدن به معشوق می‌شود.

وی افزود: «یار» قطعه بعدی است که شعر آن از حضرت حافظ است و نوید می‌دهد که با تمام گرفتاری‌ها بالاخره «زهی خجسته زمانی که یار باز آید، به کام غمزدگان غمگسار بازآید».

 اثباتی «طبال پیر» را به عنوان قطعه بعدی این کنسرت نام برد و گفت: این قطعه اشاره می‌کند به قلب ما که آشیانه است برای معشوق و حضرت دوست و صدای طبل طبال پیر همیشه پر از تمنا و التماس برای نشستن شاهین معشوق در این خانه است.

«جام» قطعه‌ی بی‌کلامی است که پس از طبال پیر اجرا خواهد شد و اثباتی اشاره این قطعه را به جام گونه بودن وجود ما عنوان می کند که سرشار از شراب و نور و عشق و مهر و وفاست.

سرپرست گروه وصل یار دیگر قطعات این کنسرت را به شرح زیر عنوان کرد:

«ذره صفت»، با شعر حضرت مولانا که سراسر یادآور این است که انسان عاشق اگر دردمند شود تا در تمام این درد غرق نشود به درمان نمی رسد. اگر دردمند  به درمان رسید یافته‌است معشوقش را و زندگی پر از لذت و عشق می‌شود.

«سان دنس» یا رقص خورشید که قطعه بی‌کلام است که در میان آن اشاراتی می‌شود به کلمات حضرت فردوسی، عراقی و مولانا. اشاره‌ این قطعه به نیایش و فلق صبحگاهی است و آمدن نور از ظلمت و سیاهی.

«میگساران» با شعری از حضرت حافظ است که با گله می‌گوید: ای دوستان گرفتار این روزمرگی نشوید و یادتان باشد هدف از خلقت و بودن ما در این دنیا چیست،پس بپردازید به عشق ورزیدن و زندگی سراسر از نور و تمنا.

اثباتی قطعه «وصل یار» را آخرین و جمع بندی همه قطعات کنسرت دانست و گفت: این قطعه حس کنسرت و تیتراژ گونه گروه وصل یار است که نوید و تمنای یکدلی و یک‌صدا شدن تمام یاران و رسیدن به سرمنزل مقصود است.

ابراهیم اثباتی در پایان ابراز امیدواری کرد که این کنسرت لذت مدام و شراب ناب باشد برای همه تماشاگران آن.

قابل ذکر است این کنسرت ساعت ۲۱٫۳۰ یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد و علاقمندان برای تهیه بلیط می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار