آیا مرگ «خندوانه» فرا رسیده است؟

پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۲


خندوانه در طول سالهایی که مدام روی آنتن بوده هیچ‌گاه تا این اندازه تکراری و بدون کشش نبوده است.

به گزارش تیتر هنر، تکرار مرگ هر ایده‌ای که روزی خلاقانه بوده را می‌آورد. خندوانه این شب‌ها روی دور تکرار می‌چرخد و از طرح ایده‌های نو و جذاب عاجز است. حالا همین فرمول تکراری برای برنامه ساختن خندوانه را به برنامه‌ای خنثی و کمترین میزان تاثیرگذاری تبدیل کرده است.

خندوانه از همان اولین روزهای پخش تا فصل‌های گذشته به واسطه ایده نو و جذابش محبوب مردم شد. در تلویزیون جای چنین برنامه‌هایی خالی بود و رامبد جوان هم سعی می‌کرد هر بار با اضافه کردن طرحی نو بر بار برنامه‌هاش بیفزاید. او دکور را عوض می‌کرد، مسابقه‌های جدید می‌آورد و با مهمانانش گفت‌وگوهای جذابی انجام می‌داد. به نظر می‌رسد سبد طرح‌های خندوانه تمام شده و قرار نیست ایده جدید و جذابی به برنامه اضافه شود.

این تکرار ایده‌های قبلی در این فصل به اوج خود رسیده است. همیشه یک عده مهمان می‌آیند و یکسری مسابقات تکراری را انجام می‌دهند و می‌روند. جناب خان که همان است، رامبد جوان هم همان رامبد فصل اول است و خبری از ساخت آیتم نیست. ایده برنامه قاچ هم که شکست خورد و نتوانست مخاطبان را جذب کند. با این روند به نظر می‌رسد این آخرین فصل خندوانه باشد؟

تا همین فصل‌های پیش بسیاری از اتفاقات جالب خندوانه در فضای مجازی میان مردم دست به دست می‌شد ولی از آنجا که هر چیزی تاریخ مصرفی دارد، دیگر این کارها و شیرین‌بازی‌ها برای مردم جذاب نیست. آنها از این کارها اشباع شده‌اند و به دنبال موارد تازه‌تری هستند. رامبد جوان زمانی که جناب خان در برنامه نبود توانست خلا او را با ساخت آیتم‌های قوی پر کند ولی حالا حضور او هم کمک چندانی به جذابیت برنامه نمی‌کند چرا که جناب خان و آهنگ‌ خواند‌ها و شوخی‌هایش هم برای مردم تکراری شده است.

به نظر می رسد رامبد جوان مثل سابق تکاپوی خندوانه را ندارد یا راحت طلبی باعث شده با دعوت از چند کمدین و چند استندآپ کمدی تایم برنامه‌اش را پر کند و پولش را از اسپانسرها بگیرد. الان دغدغه اصلی جوان فعالیت در سینماست و بیشتر انرژی‌اش را روی این حوزه گذاشته و خیلی حوصله وقت گذاشتن برای خندوانه را ندارد. این روند کلیشه‌ای و تکراری خندوانه مرگ این برند برنامه‌سازی در تلویزیون را خواهد رساند. خندوانه اگر بخواهد با همین سبک لوس داخل استودیویی با مسابقاتی که برای مردم جذابیت زیادی ندارد راهش را ادامه دهد، اعتبار و بیننده‌هایش را از دست خواهد داد.

 

نویسنده: سیدوحید موسوی راد

۲ نظر برای “ آیا مرگ «خندوانه» فرا رسیده است؟ ”

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار