آرشیو اخبار

گزارشی از هجوم سلبریتی‌ها به تئاترهای تهران

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۵

کافی است به سامانه‌های متعدد فروش بلیت آثار نمایشی رجوع کنید. گذشته از کمیت رو به افزایش نمایش‌ها چیزی که سال به سال گسترش می‌یابد و در نظر اول به‌شدت جلب‌توجه می‌کند، استفاده از چهره‌های شناخته‌شده سینمایی و تلویزیونی در نمایش‌ها است.

ادامه ...

شکل‌های زندگی: به مناسبت انتشار «بهار ۷۱» آرتور آداموف

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۱

اگر که تنهایی «اجبار» آداموف برای روی‌آوردن به اشتراک جمعی باشد آنگاه شاید بتوان فردگرایی در زمانه رشد شتابان بورژوازی در اروپا را «اجبار» شهری زنده همچون پاریس برای پذیرش رخدادهایی هرچند گذرا همچون کمون پاریس در نظر گرفت.

ادامه ...

چند نکته درباره‌ی روایت و زبان در نمایشنامه‌ی «چهارراه» نوشته‌ی بهرام بیضایی

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۸

در نمایشنامه‌ی «چهارراه» هم دقیقاً به همان معماهای تصویری اشاره می‌شود: «میانِ خط‌های پیچاپیچ، تنها راهِ نبسته‌ی ممکن را به شخصی که پیِ راهِ گریز می‌گردد نشان بدهید!

ادامه ...

نگاهی به پرفروش‌ترین کتاب‌های بهار ۹۷

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۷

اوضاع اقتصادی نگران‌کننده است؛ اخبار متناقض درباره واردات و قیمت کاغذ کماکان شنیده می‌شود و تعطیلی حداقل ۳ فروشگاه کتاب در ماه‌های جاری، بازار نحیف کتاب در ایران را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. فصل بهار سپری شده است و در اولین روزهای تابستانی داغ که وضعیت اقتصادی در آن هرگز قابل‌پیش‌بینی نیست؛ کتابفروشی‌ها و مراکز چاپ و نشر کتاب در تهران روزگار خوشی ندارند.  تیراژ کتاب‌ها به رقم غیرقابل‌باور ۱۰۰ نسخه در یک چاپ رسیده است؛ قیمت‌ها افزایش یافته است و چاپ‌های قدیمی بعضا با برچسب‌ قیمت‌هایی جدید روانه کتابفروشی‌ها شده‌اند؛ شاید مرهمی بر زخم بی‌بهبود نشر …

ادامه ...

فروش «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» از مرز ۷۰۰ میلیون دلار گذشت

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۵

با آغاز اکران «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» در سینماهای آمریکا، مجموع فروش جهانی این فیلم از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور کرد.

ادامه ...

اصغر فرهادی به تمجید از کیروش پرداخت

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۳

اصغر فرهادی کارگردان برنده دو اسکار در کشور پرتغال درباره بازی ایران و پرتغال اظهارنظر کرد.

ادامه ...

فال روز دوشنبه چهارم تیرماه ۹۷

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۰

– فال روزانه در روز ۴ تیر ۱۳۹۷ برای متولدین فروردین ماه برای شما واقعا واجب است که سریعا به دنبال پیدا کردن راه چاره‌ای برای حفظ کردن اعتماد به نفستان باشید. شما تا حدی اعتماد به نفستان را از دست داده اید که نمی‌توانید به راحتی در مورد کارهایی که انجام می‌دهید با افراد دیگر صحبت کنید. اما حالا فرصتی نصیبتان شده است که خودتان را نیز خوب بشناسید. پس امروز از کار زیاد و سخت نترسید. تغییرات به راحتی حاصل نمی‌شود، اما اگر از ته دل بخواهید تغییری را ایجاد کنید ارزشش بیشتر خواهد شد. – فال روزانه …

ادامه ...

سالی که فروش کتاب‌های سیاسی در آن بالا رفت

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ در ۱۵:۲۶

گروه تحقیقاتی آماری آمریکایی ان پی دی (NPD) اعلام کرد در سال جدید فروش کتاب‌های سیاسی در بین کتاب‌های مستند بیشترین سهم فروش را داشته است.

ادامه ...

دیوید لینچ هم لب به انتقاد از ترامپ گشود

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ در ۱۵:۱۱

کارگردان مشهور آمریکایی می‌گوید دونالد ترامپ از این نظر خوب بوده که تمام نقصان‌های سیستم سیاسی ایالات متحده را به نمایش گذاشته است.

ادامه ...

۳ مسابقه فوتبال اندازه ۷ فیلم سینمایی فروش داشتند

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۰

به نظر می‌رسد میزان بلیت‌های فروخته شده برای بازی ایران و پرتغال در سینماها که حدود ۲۷ هزار قطعه است؛ درآمدی حدود ۵۵۰ میلیون تومان را نصیب سینماداران خواهد کرد.

ادامه ...

نظرسنجی

  • از برنامه‌های تلویزیون برای جام جهانی 2018 روسیه رضایت دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار